Diyet Yapmadan Kilo Nasıl Verilir?

Erik Tüketmeye Başlayın

Yaz aylarında beğenerek harcanan erik, kilo verme süreçlerine büyük destek oluyor. Erik tokluk hissini artırıyor. Araştırmalar her gün 150 gr erik harcayan bireylerin kilo verme oranlarının artığını söylüyor. Özellikle atıştırmalık olarak erik harcadığınızda yağ yakma süreciniz daha süratli hale gelebiliyor.

Sabahları Egzersiz Yapın

Devamlı yemek yemenizden ve iştahınızı durduramamanızı davacıysanız sabah egzersizlerini bir rutin haline getirebilirsiniz.

Sabah erken saatte yapılan egzersizler tüm şöhret zinde kalmanızı sağlıyor. Ayrıca şana hareket ederek başlamak iştahın kapanmasına yardımcı oluyor.

Sabah egzersizleri ile aldığınız kalorileri daha kısa zamanda yakabilirsiniz. Bunun yanı gizeme adalelerinizi de çalıştıracağınız için kilo verirken bedeniniz daha sıkı bir hale gelebilir.

Yemek Yemeden Önce Koklayın

Koku duyusu beslenmenin bir parçası olarak kabul edilir. Beğendiğiniz besinleri koklayarak iştahınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz.

Özellikle elma ve muz gibi besinleri kokladığınızda gerçekten iştahınıza kapandığını sezebilirsiniz. Besinleri yemeden evvel koklamak fazla açlık hissini de gideriyor.

Böylece çok fazla yemek yemek istemezsiniz. Besinleri koklayarak zayıflama sürecini daha süratli hale getirebilirsiniz.

Her Gün 1 Fincan Yeşil Çay

Yeşil çay perhiz listelerinde en sık yer alan nebat çayları arasında yer alır. Kumpaslı harcanan yeşil çay metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakımını dayanaklar.

İçerisindeki güçlü antioksidan sayesinde gün boyu enerji verir. Sabahları içilin 1 fincan yeşil çay, sindirim sisteminin de kumpaslı çalışmasını sağlar. Bedende biriken ödem ve zehirli maddeyi kısa vakitte atar. Böylece kabarıklık hissinde de kurtulmuş olursunuz.

Düzenli Uyku Şart

Uyku ve kilo verme arasında doğrudan bir ilişki vardır. Özellikle akşam 10 ve gece 3 arası çok kritik saatler olarak kabul edilir. Bu saatlerde beden kendini yeniler ve metabolizma çok süratli çalışır. Uykuda dahi kilo vermek istiyorsanız saatlerinizi tertip etmeniz gerekir.

Her gün aynı saatte yatıp aynı saatte uyanın. Ayrıca kesinlikle 8 saat yatın. Böylece kilo vermenizin daha basitleştiğiniz göreceksiniz. Ayrıca her güne daha dinlenmiş ve zinde başlamanız için uyku düzeni şart

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: