Deri soydurma işlemi ve maliyeti nedir ?

Deri soydurma işlemi ve maliyeti nedir ?

Deri soydurma işlemi ve maliyeti nedir ?

Deri soydurma işlemi ve maliyeti, operasyonu geçirmek istediğiniz şehir ve kliniğe göre farklılıklar gösterebilmektedir.Deri soydurma işlemi genellikle cilt lekesi olanlar ve akne tedavisi görmek isteyenlerde yaygın olarak istenmektedir.

Cildinde pürüzlü yüzey bulunan kişilerin tercih ettiği bir uygulama olan Dermabrazyon basit anlamda mekanik bir soyma işlemidir. Pürüzlülüğün ana nedeni olan sivilcelerin bıraktığı izlerin giderilmesi için cilde uygulanmaktadır. Uygulamada cildin yüzeyi soyulur ve ciltte yara oluşur. Yaranın düzelmesiyle birlikte yeni bir cilt daha gergin, taze ve pürüzsüz olarak gelir.

Dermabrazyon işleminde uygulanacak anestezinin lokal mi genel mi olacağına ameliyat edilecek bölgenin büyüklüğüne göre karar verilmektedir. Lokal anestezi tercih edildiğinde hasta aynı gün aksi takdirde bir sonraki gün taburcu edilmektedir.

cilt soyma işlemicilt soyma işlemi
Ameliyat sonrasında hafif bir yanma hissi oluşabilmektedir. Bu sorunlarda ağrı kesiciler ile atlatılmaktadır. Ameliyat edilen cildin düzelmesi 5-10 gün sürmektedir. Yeni çıkan deri ilk zamanlar pembe bir renk almakta ve zamanla normal rengine dönmektedir.

Cilt soyma fiyat aralığı 1500-3000 TL arasında değişmektedir. Cilt soyma fiyat aralığı 1500-3000 TL arasında değişmektedir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?