Cam Menteşesi

Cam Menteşesi

Cam menteşesi cama açılır kapanır özelliğini kazandıran cam aksesuarlarından biridir. Özellikle pencerelerde, sürgülü camlarda oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra cam dolaplarda ve cam kasalarda da tercih edilmektedir. İki camın birbirine bağlanması ve hareket ettirme özelliğini kazanması amacı ile kullanılmaktadır.

 Kullanışlı Cam Kapı Menteşesi Çeşitleri

 Cam kapı menteşesi adı altında pek çok menteşe çeşit ve modelleri piyasada kullanıcılarına sunulmaktadır. Asansörlü, sabit, frenli, u şeklinde yaprak şeklinde olan menteşe çeşitleri en sık tercih edilen menteşelerdendir.

Cam Menteşe Aksesuarları Nelerdir?

Farklı pek çok malzemeden cam menteşesi elde edilmektedir. Bu sebeple farklı aksesuarlar söz konusu olmaktadır. Menteşe asansörü, menteşe yayı gibi pek çok aksesuar menteşe yapımında kullanılan aksesuarlardandır. Ayrıca bu ürünler pirinç, çelik, krom gibi materyallerden elde edilmektedir.

Cam Menteşesi Nerelerde Kullanılır?

 Cam menteşesi cama hareket kazandırmak amacıyla kullanılan bir aksesuar olması sebebi ile ev, okul, işyerleri yani kısaca cam olan her mekanda kullanılabilmektedir.

Duşakabin Rulmanı

Duşakabin rulmanı duşakabn panellerinin sürgü işlevini aktive etmesi açısından kullanılan duşakabin aksesuarlarından biridir. Bu aksesuarlar aynı zamanda duşakabin panellerinin düşmesini engellemekte olup aşınmaların önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Duşakabin olan her evde, otelde, seyahat yerlerinde duşkabin rulmanı kullanılmaktadır. Bu parçada bir aksaklık meydana geldiği takdirde sürgü kısmı çalışmayacaktır.

Duşakabin bulunan her evde kullanılan aksesuarlar arasında duşakabin rulmanı yer almaktadır. Temelde görevi ise sürgülü olan duşakabinlerin bu özelliğinin çalışmasını sağlamaktır. Cam kilitleri ise ortamın daha güvenli olması için kullanılan bir cam aksesuarıdır. Bu aksesuarlar cam olan pek çok alanda kullanıma uygundur. Ayrıca hırsızlık gibi durumlarında önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.

Duşakabin Rulman Modelleri Nelerdir?

Duşakabin rulmanı farklı modelleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Her bir duşakabin rulmanı farklı materyallerden elde edilebilmektedir. Bu sebeple ise bir takım kalite farklılıkları söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bu ürünlerde farklı boy seçenekleri de yer almaktadır.

Duşakabin Aksesuarları Nelerdir?

Duşakabin aksesuarları son dönemlerde giderek yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Zira hemen hemen her evde duşakabin artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Duşakabin aksesuarları arasında en çok tercih edilen ürün duşakabin rulmanlarıdır. Bunun haricinde duşakabin kilitleri, mıknatıslar, fitillerde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Duşakabin Rulmanları Nerelerde Kullanılır?

Duşakabin rulmanı duşakabin bulunan her alanda kullanılabilir. Evlerde, otellerde, apartlarda, seyahat beldelerinde bulunan oturumlarda duşakabin olmazsa olmaz bir banyo aksesuarı olmuştur. Bunun kusursuz bir şekilde kullanılabilmesi için ise rulmanlar kullanılır.

Cam Kilidi

Camlarda yaşanan birakım sorunların çözülmesi, aniden açılması ve ya çocukların korunması amacıyla kullanılan cam kilidi bir aksesuardır. Özellikle sürgülü camlar için kullanılan sürgülü cam kilidi çeşitleri son dönemlerin en rövanşta olan kilit çeşididir.

Cam Kapı Çeşitleri ve Özellikleri

 Cam kapı çeşitleri kullanım alanlarına ve kullanım kolaylığına göre farklı olarak tasarlanmaktadır. Kayar, sürgülü, katlanır, alümünyum kasalı pek çok cam kapı çeşidi piyasada bulunmaktadır. Sürgülü olan kapı çeşitleri iç ve dış ortamlarda kullanılabilen bir üründür. Sürgülü cam kapı çeşitleri kolay kullanıma sahiptir.  Alümünyum kapı çeşidi ise ses yalıtımı konusunda başarılı olabilmekle birlikte aynı zamanda darbelere karşı dayanıklıdır.

Cam Kilidi Avantajları Nelerdir?

Cam kilidi kullanılan alanlarda hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmekte ve olası sakatlıklar da engellenmektedir. Bu sebeple oldukça avantajlıdır.

Cam Kilidi Güvenilir Mi?

 Cam kilidi güvenilir olabilmekle birlikte ürünün kalitesine bağlı olarak güvenilirlik düzeyi değişmektedir.

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: