Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Burundaki siyah noktalar nasıl geçer; burunda bulunan siyah noktalar derinlemesine bir temizlik yapılmadığı zaman hem gün içerisinde maruz kaldığınız kirli hava hem de ciltte biriken sebum nedeniyle ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra makyaj malzemeleri kullanan kişilerin yeterince iyi bir temizleme adımı tamamlaması durumunda da siyah noktaların ortaya çıkabildiği görülmektedir.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer Evde?

Burundaki siyah noktaların geçmesi için uygulayabileceğinizi püf noktaları;

  • Siyah noktalardan kurtulmak için cilt temizliğine önem vermelisiniz. Paraben ya da SLS olmayan ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Kalın taneli tuzu bal ile karıştırarak bir peeling elde edebilirsiniz. Bunu burun kısmınıza nazikçe uygulayarak en azından ölü deriden kurtulabilirsiniz. Cildinizi tahriş etmemeye özen göstermelisiniz.
  • Gül suyu siyah noktalara karşı en sık kullanılan seçeneklerden bir tanesidir. Gözeneklerin büyük ölçüde temizlenmesini mümkün kılmaktadır.

Bu unsurlardan istifade ederken aynı zamanda bunun bir bakım rutini olması gerektiğini de ayrıca dikkate almalısınız. Bakım rutini olmazsa sadece bir uygulama ile size cilt sağlığınızı yeniden kazandırabilecek bir yöntem maalesef ki mevcut değildir. Özellikle doğal ürünlerin etkisini hissedebilmek adına muhakkak düzenli uygulamaya özen göstermelisiniz.

Burundaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim?

Burundaki siyah noktalar nasıl geçer; burundaki siyah noktalardan kurtulurken aynı zamanda nem dengesini bozmamaya da özen göstermelisiniz. Nemlendirme aşamasında su bazlı ürünlerin kullanılması hem denge kurarken hem de siyah noktaların yeniden ortaya çıkmasını engelleyecek olan seçenekler arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?