Burun estetiği ile ilgili en çok sorulan sorular!

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Tıp dilinde burun estetiğine Rinoplasti ismi verilmektedir.

Burun estetiği hakkında genel olarak en çok sorulan fiyat konusudur. Burun estetiği fiyatları, ameliyatı gerçekleştirecek doktora ve hastaneye göre değişiklik göstermektedir.

Burun estetiği (Rinoplasti) nasıl yapılır?

Burun estetiği kapalı ve açık rinoplasti olarak iki şekilde yapılmaktadır. Açık Rinoplasti uygulaması kolay fakat şişlik ve morluklar daha uzun süre kalmaktadır. Kapalı Rinoplasti tekniği uygulama açısından zordur ama iyileşme süresi hızlı ve iz bırakmamaktadır.

Ameliyat sonrası zor ve sancılı bir süreç midir?

Burun estetiği ameliyatından sonraki süreçte, hastanın sıkıntı çekmemesi için mutlaka uzman bir doktora gitmesi gerekir. Burun estetiğinde morarma olmadan ve hafif şişliklerle bu süreç atlatılabilir. Bu tamamen doktora bağlı bir durumdur. Uzman doktorlar özel teknikler kullanarak morluk ve şişliği en aza indirmektedirler...

Septoplasti nedir?

Burnun orta kısmında bulundan kıkırdak dokuya septum adı verilmektedir. Septum eğri olması nefes almada sıkıntı yaptığı gibi, burnun dış kısmında şekil bozukluğu da yapmaktadır. Septoplasti de burun estetiğinin (Rinoplasti) bir parçasıdır. Burun estetiği en zor estetik ameliyatlardan biri olduğundan, her zaman revizyon ihtimali düşünülerek hareket edilmelidir. Bu yüzden burun estetiği yapılırken septum kıkırdağı yerinde bırakılmalı ve sadece fazlalıklar alınarak düzeltme işlemi yapılmalıdır.

Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatından sonra burnunuza darbe almamanız yeterli olacaktır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken herhangi bir konu yoktur.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında alçı uygulanacak mı? Alçı ne kadar süre kalacak?

Burun estetiği ameliyatlarından sonra plastik alçı uygulaması yapılmaktadır. Alçı yaklaşık 10 gün içinde alınmaktadır.

Erkek hastaların ameliyat öncesinde sakal tıraşı olmaları gerekli midir?

Erkek hastalar ameliyat öncesinde sakal tıraşı olmaları gereklidir. Ameliyat öncesi hastaların yüzü dezenfektan ile temizlenmektedir. Yapılan temizliğin etkili olabilmesi için yüzünüzde kıl olmamalıdır.

Burun estetiği ameliyatının mevsimi olur mu? Hangi aylar daha uygundur?

Burun estetiği ameliyatının mevsimi yoktur. İstediğiniz zaman ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Ameliyattan sonra spor yapabilir miyim? Ne zaman spor yapabilirim?

Burun estetiği ameliyatından sonra dokuların iyileşmesi için belli zaman geçmesi gerekir. Ameliyattan yaklaşık bir ay sonra hafif egzersizler ile spora başlanabilir. Spor yaparken burnunuza darbe almamaya dikkat etmeniz gerekir. Ameliyattan sonra yüzmek için en az iki ay beklemekte fayda vardır...

Ameliyattan sonra ne zaman cilt bakımı yaptırabilirim?

Ameliyattan sonraki birinci ay kontrolünden sonra, doktorunuzun tavsiyelerine göre cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Estetik ameliyattan önce tasarım (imaging) yapılıyor mu?

Artık bir çok merkezde burun estetiği ameliyatı yapılmadan önce, bilgisayarda tasarlama yapılarak gerekli kararlar alınır ve buna göre ameliyat yapılmaktadır....

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: