Beslenmede Sebze Tüketiminin Önemi

Beslenmede Sebze Tüketiminin Önemi

Beslenme düzeninizde kesinlikle sebzeye de yer açmalısınız. Özellikle ülkemiz bu konuda çok zengin bir alternatif listesi sunmasına rağmen kişilerin beslenmelerine nedense sebzeyi çok kısıtlı miktarda ekledikleri görülmektedir. Et üzerine odaklanan beslenme tipinin ilerleyen aşamalarda midede ve bağırsaklarda sorun yaratabileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Beslenmede Sebze Nasıl Tüketilmeli?

Buharda haşlanmış olan sebzelerin besin değerini koruma konusunda çok daha ön planda olduğu görülmektedir. Besin değerinin korunması için olabildiğince az ısıya maruz bırakmanız gerekmektedir. Örneğin karnabahar ve brokoli pişirirken buharda pişirmek en mantıklı alternatif olacaktır. Et yemeklerinin yanına bu sebzeleri muhteşem bir eşlikçi olarak ekleyebilirsiniz.

Beslenme Düzeninize Suyu Ekleyin

Beslenme düzeninize duyu kesinlikle eklemeniz gerekmektedir. muhakkak belirli aralıklar ile be Beden Kitle İndeksinize uygun bir biçimde su tüketmeniz gerekir. Sahip olduğunuz kilo arttıkça içmeniz gereken su miktarında da artış meydana gelecektir. Bu konuda diyetisyeninizden bilgi alabilirsiniz. Tükettiğiniz kahve ve çayın dehidrasyona sebebiyet verebileceğinin de ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.  Su tüketirken lezzetlendirmek için içerisine birkaç damla limon de ekleyebilirsiniz.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: