Beslenme Düzeninizden Paketli Gıdaları Çıkartın

Beslenme Düzeninizden Paketli Gıdaları Çıkartın

Beslenme düzeninizden olabildiğince paketli gıdaları çıkartmanız gerekmektedir. Bunların hem kalp rahatsızlıklarına neden olduğu hem de ilerleyen aşamalarda kilo dengesinin korunmasında zorluk çıkardığı da fark edilmektedir. Beslenme düzenine dair sorun yaşanmaması için paketli gıdalar illa tüketilecek ise belirli bir sınırlama getirilmesi gerekir. Bu sınırlamalar ile beraber ancak denge sağlanabilir.

Hızlı Yeme Kültürü

Sadece hayatta değil aynı zamanda yeme sürecinde de hızın son dönemlerde büyük bir artış yaşadığı görülmektedir. Beslenme kültürümüz uzun uzun yemek hazırlama ve sofralar kurma üzerine kuruluyken zaman darlığı gerekçesi ile bu durumun ikinci plana atıldığı görülmektedir. Kişilerin fast food sebebi ile beslenme düzenlerinin büyük ölçüde bozulduğu da belirtilmelidir.

Dengeli Beslenme

Sadece protein odaklı ya da sadece karbonhidrat odaklı ketojenik beslenmelerin kişilerin genel sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği görülmektedir. Dengeli beslenme kapsamında kişilerin her besinden az da olsa tüketmesi istenir. Hatta paketli gıdaları dahi aşırıya kaçmadan tüketebilirsiniz. Önemli olan dengeleyerek diğer öğünlerde aşırıya kaçmamaktır. Bu aşamada tuz ve şeker oranına da dikkat edilmesi gerekir.

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: