Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Adet sancısı nasıl geçer; regl döneminde kanama ile beraber seyreden bir ağrı ve kramp da söz konusu olabilmektedir. Bu aşamada ağrı kesici içmenin adet düzensizliğine ve adette birkaç günlük bir kesilmeye neden olabildiği görülmektedir. Bu kesilme durumunun meydana gelmemesi için özellikle dikkatli olmalı ve ağrı kesici yerine doğal içerikli olan çaylardan faydalanmalısınız.

Evde Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Evde adet sancısını geçirmek için sıcak kompres uygulamalısınız. Bir sıcak su torbasını karın kısmınıza koymanız krampların en azından azalmasını mümkün kılacaktır.

  • Adet sancısı ile mücadele ederken melisa çayı sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Melisa çayı ile derin bir nefes almak ve kramplardan kurtulmak artık mümkün!
  • Adet sancısının gevşemesi için papatya çayını da kullanabilirsiniz. Bu aşamada kullandığınız tüm bitkisel ürünlerin kesinlikle doğal ve organik olmasına da özen göstermelisiniz.

Sıcak su ve bitkisel çaylar ile sorunun ortadan kalkması ve adet döneminin daha rahat bir şekilde geçmesi sağlanacaktır.

Çok Şiddetli Adet Sancısı Neden Olur?

Adet sancısı nasıl geçer; şiddetli adet sancısı yumurtalıklarınızda kist olduğunun habercisi olabilir. Dayanamayacak kadar şiddetli bir sancı ile karşılaşıyorsanız kesinlikle bu aşamada dikkatli olmalı ve bir jinekologa görünmelisiniz. Çikolata kistleri bu aşamada sıklıkla şiddetli adet sancılarına neden olabilmektedir. Genel olarak doğum kontrol haplarından faydalanmak adet sancılarının belirli bir süre yok olmasını ve kistler ile mücadele etmenizi de mümkün kılacaktır!

Admin

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: