Elma ‘nın Diyet’de Bilimsel Olarak İnanılmaz Etkisi

Günde 3 kez yemek yiyerek ayda 2 kg kaybediyorlar. Araştırmalar, belinizin daha ince ve karnınızın daha küçük olacağını gösteriyor! Kilo verme söz konusu olduğunda, şok diyetler çok sağlıksız kabul edilir ve verdiğiniz kiloların geri alınmasıyla sonuçlanır. İşte Bilim, yağ yakıcı özellikleri harekete geçiren bu yöntemin çok kolay olduğunu kanıtlıyor.

 

Özellikle soğuk kış aylarında egzersiz azalır, iştah artar ve kilo yönetimi zorlaşır. İşte kış aylarında kilonuzu kolayca kontrol etmek için kullanabileceğiniz çok basit ve etkili yöntemler. Üstelik bilim, diyet yapmadan bu kilo verme yöntemini desteklemektedir. Elma, normal beslenmenize devam ederken ayda 2 kilo vermenizi sağlayan mucizevi bir etkiye sahip! Yağ yakımını harekete geçirir, tok tutar ve zayıflatır.

 

Diyet yapmanıza gerek yok. Normal beslenme sisteminize devam edebilirsiniz. Araştırmacılar kadınları üç gruba ayırdı. Her grup, diyetlerine günde 3 parça meyve ekleyerek normal diyetlerine devam ettiler. Bir grup 3 elma, diğer 3 armut yedi ve son grup günde 3 kez yulaflı kek yedi. Normal beslenmelerine devam ederken günde üç elma yemeye başlayanlar bir ayda dört kilo verdi.

 

Öğün aralarında armut yiyen grup ortalama 3 kilo verirken yulaflı kek yiyen grubun kilosu aynı kaloriye rağmen değişmedi. Elmanın kilo verme üzerindeki etkileri iyi biliniyor ve bu araştırma bunu bir kez daha kanıtlıyor. Her gün bir elma yemek kilo vermeye başlar.

 

 Elma Ayrıca diyetinize dikkat ederek daha fazla kilo verebilirsiniz. Bel çevresinde biriken inatçı yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olur. Gün boyu sizi tok tutar, fazla kalori alımını önler ve içerdiği lif ile bağırsaklarınızı güçlendirir. Araştırmalar, sağlıklı bir diyet sürdürürken elma yemenin her ay 2 kilo vermenize yardımcı olabileceğini gösteriyor.

 

Bir çalışma, 10 hafta boyunca günde üç elma yiyen kadınların ayda 1-2 pound daha kaybettiklerini gösterdi. Araştırmacılar kadınları üç gruba ayırdı. Bu çalışma elma, armut ve yulaf üzerinde yapılmıştır. Her grup sağlıklı, normal bir diyet izledi, ancak bir grup günde 3 elma, bir grup 3 armut aldı ve diğer grup aynı kalori değerine sahip yulaf yemesine rağmen Elma yiyen gurup diğerlerine göre çok daha başarı oldu

Yorum yap

:?: :razz: :sad: :evil: :!: :smile: :oops: :grin: :eek: :shock: :???: :cool: :lol: :mad: :twisted: :roll: :wink: :idea: :arrow: :neutral: :cry: :mrgreen: