2021’de Üroloji Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021’de Üroloji Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021’de Üroloji doktorlarının maaşlarına yapılacak zamlar belli oldu.2021 Temmuz zammı ile birlikte Ürolog maaşları yaklaşık 7300 TL oldu. 2021 Ocak itibariyle bu maaşlar bütün devlet memurlarının maaşları ile aynı oranda zam görecektir.

2021 Ürolog Maaşları Tutarı

2021’de ürolog maaşlarıda uzman doktor maaşına yapılacak olan  % 4+% 4 zam görecektir. Bu açıklama hükümet tarafından resmi olarak yapıldı. Yapılan açıklamaya göre  uzman doktor maaşına 2021 Ocak ayında %4,  Temmuz ayında yine % 4 zam yapılacak. Ayrıca bu yapılan % 4 ‘lük zammın dışında, 2021 Ocak ve Temmuz ayı itibariyle açıklanan enflasyon tutarı ne kadar ise o yüzde oranında ek ödeme de maaşlara ilave edilecektir.Buna göre yapılan hesaplamada ürolog maaşları 2021 Ocakta yaklaşık 7560 TL’yi bulacaktır.

Bu hesaplanan maaş tutarına, devlet sektöründe çalışan uzman doktorlar için bazı ek ödemeler yapılmaktadır. Bu ek ödeme değerlendirme kriterleri şunlardır:

  • Uzman doktorun evli ya da bekar olması, eğer uzman doktor evli ise ve eşi aile yardımı almıyor ise maaşına aile yardımı zammı ilave edilir.
  • Uzman doktor evli olduğu halde eşi çalışmıyor ise, bu durumdaki devlet memurunun maaşınailave ödeme eklenir.
  • Uzman doktorun çocuk sahibi ise devlet her çocuk için çalışanına ek olarak çocuk yardımı vermektedir.
  • Ayrıca doktorun çalıştığı bölgeye göre de değişen miktarlarda olmak üzere maaşına ek ödeme yapılabilir.

2021 Ocakta ürolog maaşı7560 TL ise ve bu yukarıda sayılan ek ödemeler ilave edildiği takdirde, devlet memuru olarak görev yapan bir uzman doktorun her ay alacağı maaş 8.057 TL’dir.

2021 Ürolog Maaşları

2021 ürolog maaşıiçin hükümet tarafından yapılan açıklamadauzman doktorlara 2021 yılı Ocak ayında % 3, 2021 Temmuz ayında ise % 3 zam yapılacağı bildirildi. Bu oranda zam yapılmasının yanı sıra 2021 Ocak ve Temmuz aylarındaki enflasyon verileri doğrultusunda maaşlara ilave iyileştirme yapılacak

2021 Özel Sektör Ürolog Maaşları

2021 özel sektörde görev alan ürologların aylık kazancı bazı koşullara göre değişiyor. Özel hastane ya da poliklinikte çalışan yeni başlayan bir uzman doktorun maaşı en az 6000 TL’dirAlınabilecek en yüksek maaşlar için bir tavan belirtilmiyor.

Bir ürolog maaşına etki eden başlıca faktörler şunlardır:

  • Ürolog tarafından muayene edilen hasta sayısı,
  • Bir ay içinde tutulan nöbet sayısı,
  • Döner sermayeden alınması kararlaştırılmış tutar,
  • Bahse konu uzman doktorunpiyasada ne kadar tanınmış olduğu,
  • Uzman doktorun o güne kadar yapmış olduğu çalışmalar ve unvanı ( doçent, profesör vs.)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?