2021’de Kadın Hastalıkları Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021’de Kadın Hastalıkları Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021 Kadın hastalıkları uzman doktor maaşları yapılan Temmuz zamları ile birlikte 7270 TL oldu. Kadın hastalıkları doktor maaşı uzman doktor maaşları grubunda yapılan maaş artışından etkilenmektedir.

2021 Kadın Hastalıkları Doktor Maaşı Tutarı

2021’de Kadın hastalıkları doktor maaşlarınaOcak 2020 ve Temmuz 2020’de ayrı ayrı olmak üzere %4 oranında zam yapılacak. Böylece 2020 Ocak tarihinde hiçbir ek ödenek hesaba katılmadığındaKadın hastalıkları doktor maaşıyaklaşık 7560 TL civarında olacaktır. 2021 Yılında yapılması planlanan ve açıklanan bu % 4 + % 4 ‘lük maaş zammına ek olarak, Ocak ve Temmuz enflasyon yüzdeleri oranında enflasyon farkı da 2 partide olmak üzere eklenecektir.

2020 OcaktaKadın hastalıkları doktor maaşına% 4 zam ve ek ödenekler de ilave edildiğinde devlet sektöründe çalışan bir uzman doktorun maaşı ortalama olarak 8.057 TL olur. Devlet sektöründe çalışan bir uzman doktorun maaşına ilave edilecek ek ödenekler aile yardımı, çocuk zammı, yabancı dil zammı, döner sermaye payı gibi kalemlerdir.

2021 Kadın Hastalıkları Doktor Maaşı

2021’deKadın hastalıkları doktor maaşınaher yıl olduğu gibi Ocakta ve Temmuzda olmak üzere 2 aşamada % 3 +% 3 zamyapılacağı açıklandı. 2021 yılında da bu yüzdelere ilaveten Ocak ve Temmuz enflasyonu oranında ek zam uzman doktor maaşlarına yansıtılacaktır.

2021 Özel SektördeKadın Hastalıkları Doktor Maaşı

2019 özel sektörde çalışan bir uzman doktorun maaşı en düşük 5000 TL ila 6000 TL civarındadır. Bu rakamlar özel hastane ya da polikliniklerin uzman doktorlarına sunduğu ek ödemeler hesaba katılmadan verilen değerlerdir. Ek ödemelerde dikkate alınanparametreler şunlardır:

  • Uzman doktorun 1 aylık zaman zarfında muayene ettiği hasta sayısı,
  • Uzman doktorun bir aylık zaman zarfında tuttuğu nöbetlerin toplamı,
  • Uzman doktorun döner sermayeden alması kararlaştırılan pay,
  • Uzman doktorun daha önceki başarılarına bağlı olarak edindiği ündür.

Bu değişkenlerin hepsi göz önüne alınarak hesaplama yapılır ve uzman doktorun o ay alacağı maaş ortaya çıkar. Bu parametrelerin doktordan doktora değişmesi ve piyasada bulunan her özel hastane ya da polikliniğin farklı ücret politikası olduğu için uzman doktor maaşlarında  farklar oluyor. Piyasa ile ilgili en doğru bilgi için yazının en altında verilen linkten yararlanılabilir.

2021 Temmuz Emekli Uzman Doktor Maaşları

2021 Temmuz itibariyle emekli uzman doktorların maaşları 7.200 TL civarındadır. Uzman olmayan bir pratisyen hekimin 2019 Temmuz’da aldığı emekli maaşı iseortalama 6100 TL’dir.

Emekli uzman doktorların maaşlarına da yukarıda belirtilen çalışan uzman doktor maaşlarına yapılan düzenlemelere uygun olarak, aynı şekilde zam yapılacağı hükümet tarafından açıklandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?