2021’de Göz Doktoru Maaşı Ne Kadar?

2021’de Göz Doktoru Maaşı Ne Kadar?

 2019 ‘da göz doktoru maaşı devlet sektöründe çalışan ve göreve yeni başlayan bir hekim için 6075 TL’dir. Bu rakam yıllarca çalışmış ve en yüksek dereceye gelmiş bir göz doktoru maaşı için 9770 TL olur. Bildirilen bu maaş değerlerine yan ödemeler, aile yardımı, çocuk zammı, başhekimlik vs. idari görev zamları, doçent, profesör gibi akademik unvan zamları ve döner sermaye payları dahil değildir.

2021 Göz Doktoru Maaşı

Göz doktoru maaşı 2021 yılındaönce Ocak daha sonra da Temmuzda olmak üzere 2 kez zam alacaktır. Bu zamlar hükümet tarafından 2020 Ocak için %4, 2020 Temmuz için ise yine %4 olarak açıklandı. Ayrıca 2020 Ocak ve Temmuz dönemlerinde bildirilen %4 ’lük zamlara ek olarak o günün koşullarına göre hesaplanan enflasyon farkı da göz doktoru maaşı tutarına yansıtılacaktır.

Bütün bu maaş düzenlemeleri, aynı şekilde emekli göz doktorlarının maaşlarına da yapılacaktır.

2021 Göz Doktoru Maaşı

Göz doktoru maaşına 2021 yılında datıpkı 2020’de olduğu gibi Ocak ve Temmuzda olmak üzere 2 kez zam yapılacak. Bu zamlar hükümet tarafından 2021 Ocak için % 3, 2021 Temmuz için ise yine % 3 olarak açıklandı. Bunun yanı sıra2021 Ocak ve Temmuz dönemlerinde bildirilen % 3 ’lük zamlara ek olarak 2021 Ocak ve Temmuz dönemleri için  hesaplanan enflasyon farkı da göz doktoru maaşına ilave edilecektir.

2021 Yılı maaş düzenlemeleri çalışan göz doktorları maaşlarına yansıtıldığı gibi aynı oranda emekli göz doktorlarının da maaşlarına da ilave edilecektir.

Özel Sektör Göz Doktoru Maaşı

Özel sektörde göz doktorluğu yapan kişilerin maaşları devlet sektörüne göre fark gösterir. Ortalama olarak özel sektör için belirtilen maaş rakamları şunlardır:

  • Mesleğe yeni başlayan bir göz doktoru maaşıayda 4250 TL ila 5100 TL oluyor. .
  • 1 ila 5 yıl çalışmış bulunan daha tecrübeli bir göz doktorunun maaşı ayda 5100 TL ila 6000 TL olur.
  • 5 yıldan daha uzun süre tecrübe sahibi bir göz doktorunun maaşıaylık6000 TL’ninüzerinde olur.

Göz doktorları özel sektörde yukarıda belirtilen maaşa ilave olarak prim de alır. Ayrıca doktorun kendini yetiştirmesi, bildiği yabancı dil/dillerin düzeyi, zaman içinde alınmış sertifikalar ve eğitimler ile mezun olunan üniversite dahi alınacak maaş konusunda etkili olabilir. Göz doktorunun yeteneği ve tanınmışlığına bağlı olarak alabileceği tavan maaş, tam olarak sınırlandırılamaz.

Türkiye’de göz doktorlarının özel sektörde çalışma alanları şunlardır:

  • Özel hastaneler,
  • Özel poliklinikler,
  • Çeşitli sağlık kuruluşları,
  • Islah evleri,
  • Özel muayenehanelerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?