2021’de Çocuk Psikiyatri Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021’de Çocuk Psikiyatri Doktor Maaşı Ne Kadar?

2021 Çocukpsikiyatri doktoru maaşları yapılan temmuz zamları ile birlikte artış gösterdi. Çocuk psikiyatri doktoru maaşları uzman doktor maaşları ile birlikte hesaplanıyor.

2021 Çocuk Psikiyatri Doktoru Maaşları Tutarı

2021’de çocukpsikiyatri doktoru maaşlarına Ocakta% 4,  Temmuzda %4 zam yapılacak. Bu artışa paralel olarak 2021 Ocakta devletin verdiği ve doktorun sosyal durumuna göre değişen yan ödemeler hesaba katılmadan çocuk psikiyatri doktoru maaşlarıtutarı en az 7560TL olacaktır. Hükümetin yaptığı açıklamaya göre 2021 Ocak ayı %4 zammına ek olarak 2021 Ocak enflasyon yüzdelerine göre hesaplanan enflasyon farkı da maaşlara yapılacak zamma eklenecektir.

Devlet sektöründe görev yapan bütün memurlar gibi çocuk doktorlarına da yan ödemeler veriliyor. Bu yan ödemeler çocuk psikiyatri doktorunun evli olup olmamasına, çocuğu olup olmamasına ya da eşinin çalışıp çalışmaması vb. koşullara göre belirleniyor. Bu durumda her çalışana farklı tutarda hesaplanmış sosyal durumuna özel maaşlar oluşturuluyor.

2021 Ocak çocuk psikiyatri doktoru maaşı% 4 zam ve ek ödeneklerin tamamının maaşa eklenmesi halinde elde edilen maaş tutarı yaklaşık8.057 TL olur.

2021 Çocuk Psikiyatri Doktoru Maaşları

2021’de Çocukpsikiyatri doktoru maaşlarına 2021 maaşlarına yapılan artıştan bağımsız olarak Ocakta  % 3, Temmuzda yine % 3 zamyapılacağı açıklandı. 2021 Yılı içinde olası enflasyon farkının hesaba katılarak ek olarak maaşlara ilave edileceği de açıklandı.

2021 Özel Sektörde ÇocukPsikiyatri Doktoru Maaşları

2021 Özel sektörçalışanı bir çocuk psikiyatri doktoru maaşı en az 6000 TL’den başlıyor. Her doktorun kendi performansına bağlı olarak aylık hak ettiği ek ödemelerin hesaba katılmasıyla birlikte çocuk psikiyatri doktoru maaşları en az 15 Bin TL olur. Ek ödemelerde dikkate alınan faktörler şunlardır:

  • Çocuk psikiyatri doktorunun1 ay içinde muayene ettiği hasta sayısı,
  • Çocuk psikiyatri doktorunun 1 aylık zaman zarfı içinde tutmuş olduğu nöbetler,
  • Çocuk psikiyatri doktorunun döner sermayeden alması kararlaştırılan tutar,
  • Uzman doktorun ne derece tanınmış olduğudur.

Piyasada çocuk psikiyatri doktoru ile ilgili en doğru ve güncel bilgi için yazının alt bölümünde verilen linkten yararlanılabilir.

2021 Temmuz Emekli Uzman Doktor Maaşları

2021 Temmuz itibariyle emekli uzman doktorların maaşları yapılan en son iyileştirme zammı ile birlikte 7.200 TL’yi buluyor. Emekli pratisyen hekimlere de yapılan iyileştirme kapsamında 2019 Temmuz’da alınan pratisyen hekim emekli maaşıortalama 6100 TL’dir.Önümüzdeki yıllarda yani 2020 ve 2021 yıllarında yapılması planlanan %4+%4 zam ile %3+%3’lük zamların aynı şekilde emekli hekimlerin maaşlarına da uygulanacağı hükümet tarafından beyan edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?